MUŽI

Vánoční bitva Vikingů

Pár dní před koncem roku bylo na našem zimáku veselo. V odpoledních hodinách měl  nejdříve "oslavu na ledě" místní borec Jáchym Vaněk z mladších žáků. Pro spoluhráče a kamarády měl připravenou narozeninovou oslavu formou hry a to od Adrenalin Pointu a jejich Bubble fotbalu. Nebylo by na tom asi nic tak neobvyklého, kdyby se ten fotbal v koulích nehrál přímo na ledě. Kluci si užili spoustu zábavy a místy se připojili i přihlížející dospělí.

Následně se začalo scházet více a více domácích hráčů napříč kategoriemi.  Vikingové od 3. třídy až po muže se rozdělili, hodili hokejky na hromadu a rozlosovali se na červené a bílé. Spoluhráči se postavili proti sobě a v namíchaných sestavách napříč kategoriemi sehráli plnohodnotné hokejové utkání, které skončilo smírně 5:5. Rozhodnout bitvu Vikingů tak musely až nájezdy. Každý hráč odjel jedno trestné střílení. Místy to bylo tak dramatické, že to připomínalo nájezdy proti Javorovým listům v semifinále olympiády v Naganu. Až na ten závěr, na našem zimáku se Vikingové na závěr rozešli smírně a to 7:7.

Po utkání družstvo Mužů předalo každé mládežnické kabině sladký dárek a dárek ve formě sportovního vybavení.

HC TS Varnsdorf – HC Gepardi Jablonec 4:6

HC TS Varnsdorf – HC Gepardi Jablonec  4:6 (1:1,0:2,3:3)

Ve třináctém kole základní části KLM Libereckého kraje přivítali muži HC TS Varnsdorf na svém ledu 10. prosince 2023 mužstvo HC Gepardi Jablonec.

V první třetině bylo 83 diváků svědky vyrovnaného dramatického utkání. Jablonečtí předváděli strojově přesné kombinační akce. Domácí se jim úspěšně bránili a při každé příležitosti se tlačili do brejkových akcí. V osmé minutě ji úspěšně zakončil Petr Bafia, 1:0. Jablonečtí přidali, ale domácí jejich tlaku úspěšně odolávali. Vyrovnat se jim podařilo v sedmnácté minutě, při přesilové hře, když na trestné lavici za podražení na dvě minuty odpočíval Procházka, 1:1. Domácího gólmana Březnu prostřelil Matyáš Kačírek. V prostření části se hra přiostřila a hlavni arbitr neváhal nechat hříšníky odpočívat na trestné lavici. Varnsdorfští tyto výhody ke vstřelení branky nevaužili, zato Gepardi ano. Ve dvacáté deváté minutě na trestné lavici za napadení opět odpočíval varnsdorfský Procházka. Jablonečtí nabídnutou šanci, za osmnáct vteřin, využili ke vstřelení druhé branky. Autorem byl Jiří Herda. První branku ze hry vstřelili hosté ve třicáté osmé minutě. Individuálně se prosadil Václav Tomíček, 1:3. Poslední třetina byla dramatická. Nejprve hosté zásluhou Michala Pavlů, brankou z čtyřicáté třetí minuty, zvýšili náskok na 1:4. Následně domácí nevyužili dvě přesilové hry. Nakopla je až branka Jana Vaňka z padesáté první minuty. Na tu sice jablonečtí obratem odpověděli brankou Jakuba Šestáka v padesáté druhé minutě. Na ukazateli byl stav 2:5. Jenže následně během necelých dvou minut Jaroslav Matějka dvěma brankami utkání zdramatizoval. V padesáté páté minutě byl stav 4:5. Od padesáté šesté minuty hráli varnsdorfští další přesilovku, na trestné lavici za hru vysokou holí odpočíval Šorejs. V čase 57:32 se odhodlali ke hře bez brankáře. Bohužel výhodu jednoho muže v poli nevyužili. Naopak v čase 58:47 z hole Jiřího Herdy inkasovali šestou branku.

Statistika zápasu :

Domácí            : 07:57 Petr Bafia (Damašek), 50:33 Jan Vaněk, 52:46 Jaroslav Matějka (Damašek,Damnitz), 54:32 Jaroslav Matějka (Damašek)
Hosté               : 16:55 Matyáš Kačírek (Herda,Tomíček), 28:55 Jiří Herda (Tomíček,Kačírek), 37:35 Václav Tomíček, 42:45 Michal Pavlů (Herda,Tomíček), 51:09 Jakub Šesták (Maďar,Peřina), 58:47 Jiří Herda

Vyloučení        : 40:14 minut
Využití             : 1:2, v oslabení : 0:0
Diváci             : 83

Utkání řídili : hlavní : Michal Kaňkovský, čárový David Ječný, Jakub Serbus
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0049.

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 1:3

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 1:3 (0:1,0:2,1:0)

Již ve dvanáctém kole základní části KLM Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na svém ledu 3. prosince 2023 mužstvo HC Česká Lípa. Podle oficiálního zápisu utkání sledovalo „jen“ 23 diváků. O čemž si dovoluji pochybovat. Ale jedno je jisté. Ti, co přišli, byli svědky pohledného utkání. Po šedesáti minutách čistého času odcházela ze stadionu spokojenější hrstka českolipských fanoušků.

První třetina nabídla divákovi dramatické, pohledné a vyrovnané utkání. A nebýt jedné chybné rozehrávky varnsdorfských obránců na své modré v sedmnácté minutě, kterou Milan Preussler pohotově využil ke vstřelení vedoucí branky hostí, mohl být stav po první třetině 0:0. Ale byl 0:1. Ve druhé třetině českolipští přidali na rychlosti a důrazu. Bylo jen otázkou času kdy se bude měnit skóre. Bylo to ve dvacáté třetí minutě, když na trestné lavici za hrubost odpočíval Damašek. Branku vstřelil Benjamin Vomáčka. Varnsdorfští přečkali další oslabení od dvacáté osmé minuty, za hrubost odpočíval Procházka, ale za další minutu přece jen inkasovali z hole Jakuba Grešla, 0:3. Varnsdorfští měli výhodu přesilovky od třicáté páté minuty, za nesportovní chování odpočíval dvě minuty Žák, ale nevyužili ji. V poslední třetině se hra vyrovnala, ale hosté si své vedení hlídali a nepřipustili zvrat v utkání. Varnsdorfští přece jen skórovali v padesáté šesté minutě. Rychlé přečíslení dva na jednoho zakončil Adam Pešek, 1:3. I když domácí měli v závěru ještě jednu výhodu přesilové hry, skóre se již nezměnilo.

Domácí            : 55:28 Adam Pešek (Kamenický)
Hosté               : 16:11 Milan Preussler (Holčák,Rašín), 22:12 Benjamin Vomáčka (Černý, Rašín), 30:13 Jakub Grešl (Havel, Holčák)

Vyloučení        : 4:6 minut
Využití             : 0:1, v oslabení : 0:0
Diváci             : 23
Utkání řídili : hlavní : Radek Wagner, čárový Jan Poljak, Aleš Touš

HC TS Varnsdorf – TJ HC Jablonec n/N. 3:5

HC TS Varnsdorf – TJ HC Jablonec n/N.  3:5 (1:2,1:2,1:1)

Ve čtvrtém domácím utkání základní části KLM Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 19. listopadu 2023 mužstvo TJ HC Jablonec n/N. Šedesát dva diváků vidělo pěkné hokejové utkání, ve kterém domácí byli blízko k zisku bodu. Ale opět jim nebylo přáno.

První třetina se odehrála ve svižném tempu. Po úvodním rozehřátí varnsdorfští v osmé minutě dost nešťastně inkasovali, kombinaci celého útoku zakončil Robin Kudla. Byli sice hostům vyrovnaným partnerem, ale v útočné fázi chyběl větší důraz v zakončení. Ve třinácté minutě inkasovali podruhé. Jablonečtí využili přesilovou hru. Na trestné lavici za podražení odpočíval Prokop. Branku vstřelil Filip Berka. V sedmnácté minutě se konečně dočkali i domácí, když puk do branky hostů doslova dotlačil František Prokop, 1:2. Za tohoto stavu šla mužstva do kabin na první přestávku. Vstup do druhé třetiny měli varnsdorfští přímo raketový. V čase 20:25 zařídil vyrovnání Jan Matějka. A mohlo být i lépe. Od dvacáté čtvrté minuty za hákování dvě minuty odpočíval na trestné lavici jablonecký Švík, ale domácí výhodu nevyužili. Zato hosté se nadechli k mohutnému náporu, kterému varnsdorfští odolávali do třicáté třetí minuty. Branku na 2:3 zaznamenal Pavel Daněk a za další tři minuty to již bylo 2:4, neboť střela od modré z hole Daniela Pilky prošla klubkem hráčů a skončila až za zády gólmana Březny. V poslední třetině si hosté hlídali náskok. Přesto se varnsdorfským podařilo ve čtyřicáté deváté minutě, zásluhou Přemysla Kamenického, vstřelit kontaktní branku. Touha po vyrovnání ze strany varnsdorfských byla velká. Dvě minuty před koncem základní hrací doby se odhodlali ke hře bez brankáře. Jenže jejich početní převaha o jednoho muže jim nebyla nic platná a po ztrátě puku Andreas Kubíny přidal pátou branku do sítě domácích. Ti i přes svůj letošní nejlepší výkon na body nedosáhli.

Domácí            : 16:14 František Prokop (Bafia), 20:25 Jan Matějka (Matějka Jaroslav,Veselý), 48:34 Přemysl Kamenický (Štefan,Procházka)
Hosté               : 07:02 Robin Kudla (Daněk,Kala), 12:00 Filip Berka (Kala), 32:01 Pavel Daněk (Kudla), 35:34 Daniel Pilek (Švík), 59:15 Andreas Kubíny (Halamka)
Vyloučení        : 8:8 minut
Diváci              : 62
Utkání řídili    : hlavní : Daniel Liška, čárový Aleš Touš, Pavel Černý
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0039

HC TS Varnsdorf – HC Autocentrum Jičín 1:9

HC TS Varnsdorf – HC Autocentrum Jičín 1:9 (0:2,1:5,0:2)

Ve třetím domácím utkání základní části KLM Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 5.listopadu 2023 mužstvo HC Autocentrum Jičín. Mužstvo, nad kterým v dosavadní sezoně dokázali zvítězit, byť v prodloužení. Necelá devadesátka věrných fanoušků byla zvědavá, zda se podobný kousek povede i doma. Nepovedl. Hosté po odchodu tří opor a příchodu nových tváří se na začátku sezony trochu hledali, ale dle předvedeného výkonu se již našli. Po celý zápas byli jednoznačně lepším mužstvem a domácí předčili ve všech herních činnostech. A to se varnsdorfští proti poslednímu utkání s Turnovem také výrazně zlepšili ve všech herních činnostech, ale na jičínský hokejový stroj to prostě nestačilo. Utkání se lámalo v polovině druhé třetiny. Nejprve byl za podražení vyloučen Prokop. Hosté za půl minutky přetavili přesilovku ve svou třetí branku, kterou vstřelil Lukáš Kollman. V následujících třech minutách přidali další tři a do konce druhé třetiny ještě jednu. Na druhou přestávku odcházela mužstva do svých kabin za stavu 1:7. V poslední třetině se hra uklidnila, přesto hosté stačili přidat další dvě branky. Varnsdorfští se o své první letošní vítězství za tři body pokusí v dalším kole na frýdlantském ledě.

Domácí            : 25:28 Filip Damašek (Pořádek)
Hosté               : 07:44 Lukáš Kollman (Průšek), 12:13 Ondřej Žalud, 27:28 Lukáš Kollman  (Žalud,Průšek), 27:50 Matěj Krejčí (Kysela,Sedmík), 28:38 Erik Dvořák, 30:50 Martin Žďánský (Dvořák,Marček), 35:44 Lukáš Kollman  (Žalud,Průšek), 41:26 Matěj Krejčí (Kysela,Sedmík), 53:27 Martin Žďánský (Řeháček)

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 0:4

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931  0:4 (0:1,0:2,0:1)

Ve druhém domácím utkání základní části KLM Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 29.října 2023 mužstvo HC Turnov 1931. Po sérii venkovních nepříliš úspěšných utkání, byla padesátka domácích fanoušků zvědavá, zda si varnsdorfští v šestém kole připíší do tabulky první letošní vítězství.

Od úvodního hvizdu bylo na hrací ploše vidět, že soupeř z Turnova si chce z Varnsdorfu odvézt tři body. I když se domácí snažili hrát zodpovědně ze zabezpečené obrany, soupeř jim moc prostoru pro rychlé brejky nedával. Jeho kompaktní obrana důrazně eliminovala útoky domácích již ve středním pásmu a do blízkosti jejich branky se varnsdorfští útočníci dostávali dost sporadicky. První změnu skóre diváci evidovali v páté minutě, když se po individuální akci prosadil turnovský Ondřej Kožarik, 0:1. Za necelé dvě minuty byly vyloučeni dva domácí hráči. Hosté výhodu dvou mužů na hrací ploše nevyužili, stejně jako o pět minut později, když za hákování na trestné lavici odpočíval Procházka. Stejně neúspěšně si vedli i domácí, když od šestnácté minuty nevyužili vyloučení turnovského Lišky za podražení.

Ve druhé třetině se začínala hra postupně vyrovnávat, ale rozlet domácích zbrzdila nejprve třicátá šestá minuta, to hosté zvýšili na 0:2 zásluhou Jana Rutkovského. O minutu později následovalo opětovné dvojité vyloučení, za podražení a nesportovní chování, které domácí přežili. Jenže šest vteřin po návratu hráčů z trestné lavice Adam Liška zakončil rychlou akci celého útoku a hosté vedli již o tři branky. Náskok hosty uklidnil a hráli jen to, co potřebovali.

Třetí třetina zvrat v utkání nepřinesla. Turnovští si bedlivě hlídali svou polovinu hřiště a domácí nevymysleli nic překvapivého. Čtvrtou branku přidali hosté v padesáté třetí minutě z hole Miloslava Adamce. Další radost jim již varnsdorfský brankář Dominik Března nedovolil.

Domácí            :

Hosté               : 04:20 Ondřej Kožarik, 35:46 Jan Rutkovský(Hloušek), 38:28 Adam    Liška(Vondráček, Zákoutský), 52:02 Miloslav Adamec (Křepelka)

HC TS Varnsdorf – Lomnice nad Popelkou 3:4

HC TS Varnsdorf – Lomnice nad Popelkou  3:4 PP (0:1,3:1,0:1,0:1)

V prvním domácím utkání základní části Krajské ligy mužů Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 8. října 2023 mužstvo Lomnice nad Popelkou.

Necelá padesátka věrných fanoušků viděla dramatické hokejové utkání, ve kterém domácí ještě v padesáté osmé minutě sahali po vítězství. Hosté se dvě minuty před koncem řádné hrací doby odhodlali ke hře bez brankáře a jejich risk se jim vyplatil.  V čase 58:06 vstřelil Jiří Junek vyrovnávací branku na 3:3. V prodloužení to již téměř vypadalo na samostatné nájezdy, ale čtyři vteřiny před koncem opět Junek střelou z dálky překvapil domácího brankáře a druhý bod putoval do Lomnice.

Domácí            : 22:38 Patrik Pořádek (Matějka Jan, Matějka Jaroslav), 29:33 Stanislav Veselý (Falta, Pešek), 34:02 Adam Pešek (Matějka Jaroslav)
Hosté               : 19:18 Filip Mizera (Maťátko, Kuch), 26:26 David Kuch (Mizera), 58:06 Jiří Junek (Syrovátka, Kuch), 64:56 Jiří Junek (Kuch)

Vyloučení        : 6:8 minut
Využití             : 2:0, v oslabení : 0:0
Diváci              : 46

Utkání řídili : hlavní : Daniel Liška, čárový : Dalibor Janda, Jakub Serbus

Obrazové zpravodajství od 35. minuty utkání.

Přátelské utkání mužů HC TS Varnsdorf vs EHV Dresden Devils

V neděli 17. září 2023 se na varnsdorfském zimním stadionu konalo přátelské utkání mužů HC TS Varnsdorf vs EHV Dresden Devils.

Tenhle měsíc jsme ve VDF měli mezinárodní turnaj ve volejbale, pak mezinárodní utkání v basketu, a nakonec se přidali i hokejisté, kteří si pozvali soupeře z Drážďan. Stavil jsem se cestou ze sportovní haly jen na pár minut. Pokud čtu správně výsledkovou tabuli, domácí po první třetině vedli – ale jak to dopadlo, to jsem nikde nenašel (snad nakonec 11:5).